Strona główna / OSPRZĘT DO PODŁĄCZENIA PIECA(rury,kolanka, szybry itp.) / AKCESORIA KOMINKOWE I ROZPAŁKI DO KOMINKÓW
Wybierz język
Kategorie
Producenci
Reklama
Kontakt

EKOCIEPŁO-TECH

www.ekocieplotech.pl
32-541 ALLEGRO - EKOCIEPLO-TECH

tel. 609 142 581

tel. 601 257 650


biuro@ekocieplotech.pl

deutsch@ekocieplotech.pl

+48 504 187 802

Produkty promowane

Odkurzacz do popiołu- przystawka

cena: 104.55 PLN (85.00 PLN netto)
ID produktu: 608
kod produktu: 14
producent: PARKANEX
dostępność: dostępny
waga: 3 KG
 

Opis prezentowanego produktu

 

 

Przystawka do domowego odkurzacza przeznaczona do wymiatania zimnego popiołu z kominka. 

Przy czyszczeniu kominka, wkładu, piecyka na drewno użycie łopatki i zmiotki jest doskonałym sposobem … na zabrudzenie całego pomieszczenia. Odkurzacze są również niedostosowane, w odkurzaczu domowym, worek jest zbyt mały na pomieszczenie całego popiołu i szybko się przepełnia. Przepełniony worek, może cofnąć kurz na skutek podciśnienia i pozwolić przeniknąć popiołom do silnika. W odkurzaczu zbyt wysokie podciśnienie, przykleja cały kurz do filtra, który przechwytuje go. Odkurzacz traci swoją moc, a filtr nadaje się do wyrzucenia.

 

Możesz jednak używać twojego odkurzacza domowego łącząc go z pojemnikiem na popiół. Pojemnik, w którym wytwarza się podciśnienie za pośrednictwem odkurzacza domowego zasysa zimny popiół dzięki elastycznemu metalowemu wężowi. Wyjątkowo cienki metalowy filtr przechwytuje prawie całość popiołu, jedynie drobny kurz może przedostać się do odkurzacza, i to dlatego powinien on być wyposażony w zwykły papierowy worek. Nowoczesne odkurzacze domowe posiadają coraz więcej mocy, regulator powinien być więc ustawiony na minimum.

 

Umieść rurę Twojego odkurzacza domowego w otworze wyposażonym w elastyczną uszczelkę. Włącz odkurzacz i używaj metalowej rury zakończonej w końcówkę do zassania zimnego popiołu. Prawie całość popiołu zostaje zatrzymana w pojemniku, jedynie najdrobniejszy kurz dostaje się do papierowego worka Twojego odkurzacza. Model 20 litrowy pozwala na opróżnianie kominków wszystkich rozmiarów ; duża średnica elastycznego węża (40mm) pozwala również na czyszczenie z wiór, trocin, oczyszczania grilla ogrodowego.

 

Zalety przystawki:

 

    Pokrywa naszych pojemników na popiół jest wyposażona w szybkomocujące zaciski pozwalające na szybkie otwarcie i zamknięcie pojemnika.

    Miękka uszczelka, w której mocowany jest wąż odkurzacza jest wyjątkowo elastyczna, dostosowuje się więc do każdego typu domowego odkurzacza.

 

 

UWAGA:

Odkurzacz przeznaczony jest do zbierania wyłącznie zimnego popiołu. Użycie odkurzacza kominkowego do zbierania popiołu letniego lub gorącego grozi uszkodzeniem odkurzacza lub przystawki.

pojemność:       20 l

 

Zadaj pytanie dotyczące produktu

adres e-mail:
treść zapytania:
 
adres e-mail:
treść zapytania:
przepisz kod z obrazka:
 

 

Dodaj własną opinię

adres e-mail:
treść opini:
 
adres e-mail:
treść opini:
ocena:
przepisz kod z obrazka:
 

EKOCIEPŁOTECH: kuchnie węglowe, piece kaflowe, piece kuchenne, piece Atmos, piece Nordica, piece Romotop, gazowe ogrzewacze pomieszczeń