Strona główna / KOTŁY ATMOS / KOTŁY ATMOS NA DREWNO
Wybierz język
Kategorie
Producenci
Reklama
Kontakt

EKOCIEPŁO-TECH

www.ekocieplotech.pl
32-541 ALLEGRO - EKOCIEPLO-TECH

tel. 609 142 581

tel. 601 257 650


biuro@ekocieplotech.pl

deutsch@ekocieplotech.pl

+48 504 187 802

Produkty promowane

ATMOS DC 40 GS

cena: 13741.31 PLN (11171.80 PLN netto)
ID produktu: 521
kod produktu: 12
producent: ATMOS
dostępność: dostępny
waga: 484 KG
 

Opis prezentowanego produktu

 

ATMOS DC 40 GS

 

KOTŁY ZGAZUJĄCE NA DREWNO

Kotły są skonstruowane w celu spalania drewna wykorzystując zasadę generatorowego zgazowania z wykorzystaniem wentylatora wyciągowego, który wysysa spaliny z kotła, lub wgania powietrze do wnętrza kotła. Korpus kotła wykonany jest z blachy o grubości 3-8 mm. Składa się z komory na paliwo, która w dolej części wyposażona jest w ceramiczną kształtkę z podłużnym otworem zapewniającym przepływ spalin i gazów. Komora dopalania jest również wyposażona w kształtki ceramiczne. W tylnej części kotła znajduje się kanał spalinowy, w górnej części wyposażony w zawór do rozpalania. Górna część kanału spalinowego podłączona jest poprzez wylot do przewodu kominowego.

GS – palenisko całoceramiczne z bocznymi kanałami  pierwotnego podgrzania powietrza.

 

ZALETY KOTŁÓW GAZUJĄCYCH NA DREWNO ATMOS

v  Możliwość spalania dużych kawałków drewna

v  Duży zasobnik na opał – długi czas spalania

v  Wysoka wydajność od 81 do 87 % w zależności od typu – powietrze pierwotne i wtórne jest wstępnie ogrzewane do wysokiej temperatury

v  Ekologiczne spalanie – kocioł według ČSN EN 303-5 klasy 3

v  Wentylator wyciągowy – bezpyłowe usuwanie popiołu, kotłownia bez dymu

v  Pętla chłodząca przed przegrzaniem – bez ryzyka uszkodzenia kotła

v  Automatyczne wyłączenie kotła po spaleniu opału – termostat spalinowy

v  Wygodne usuwanie popiołu – duża ceramiczna komora spalania na popiół (w przypadku drewna usuwa się raz w tygodniu)

v  Kocioł bez wymiennika rurowego – łatwiejsze czyszczenie

v  Małe wymiary i niska masa

v  Wysoka jakość

 

INSTALACJA

Kotły ATMOS muszą być podłączone przez LADDOMAT 21, albo zawór termoregulacyjny ESBE, w celu osiągnięcia minimalnej temperatury wody powrotnej do kotła na poziomie 65C0. Temperatura robocza kotła musi być utrzymywana na stałym poziomie 80 - 900C. Wszystkie kotły są dostarczane z wyposażeniem podstawowym z pętlą chłodzenia uniemożliwiającą przegrzanie. Zalecamy instalację z akumulacją i Laddomatem 21.

 

ŚWIADECTWA I CERTYFIKATY

Wszystkie kotły ATMOS posiadają odpowiednie certyfikaty dla poszczególnych krajów: SZÚ Brno, TÜV München - Niemcy, Litwa, Ukraina, Szwecja SP, Polska, Austria, Słowacja, Węgry, ČSN EN 303 - 5.

Rozwiązania techniczne są chronione patentami.

 

REGULACJA KOTŁÓW

Elektromechaniczna - regulacja mocy odbywa się przy pomocy zaworu sterowanego regulatorem ciągu typ FR 124, który automatycznie na podstawie wyjściowej temperatury wody (80- 900C) otwiera lub przymyka zawór, (oprócz DC 50SE) kocioł wyposażony jest w klapę BELIMO ze sprężyną. Odpowiedniemu ustawieniu regulatora mocy trzeba poświęcić szczególną uwagę, ponieważ regulacja mocą spełnia również inną ważną funkcję - zabezpiecza kocioł przed przegrzaniem. Kocioł jest też wyposażony w termostat regulacyjny umieszczony na panelu sterowniczym, który kieruje pracą wentylatora w zależności od ustawionej temperatury wyjściowej (80-850C). Temperatura na termostacie regulacyjnym powinna być ustawiona na poziomie o 50C niższym niż na regulatorze ciągu FR 124.

Od roku 2002 kotły są dodatkowo wyposażone w termostat spalinowy, który służy do wyłączenia wentylatora wyciągowego po wypaleniu się paliwa. Kocioł pracuje z obniżoną wydajnością również bez wentylatora - w przypadku braku prądu kocioł nadal działa.

 

Każdy kocioł można wyposażyć u klienta w regulację elektroniczną ATMOS ACD 01 do sterowania całym systemem grzewczym w zależności od temperatury na zewnątrz, temperatury wewnątrz i czasu. Układ ten jest w stanie sterować również samym kotłem z wentylatorem z wieloma innymi funkcjami.

DANE TECHNICZNE:

v  Szerokosc: 670 mm

v  Głębokość: 970 mm

v  Wysokość: 1410 mm

v  Waga: 484 kg

v  Typ blachy: stal

v  Grubość blachy: 6 mm

v  Dmuchawa: jest

v  Moc: od 28 do 40 kW

 

Zadaj pytanie dotyczące produktu

adres e-mail:
treść zapytania:
 
adres e-mail:
treść zapytania:
przepisz kod z obrazka:
 

 

Dodaj własną opinię

adres e-mail:
treść opini:
 
adres e-mail:
treść opini:
ocena:
przepisz kod z obrazka:
 

EKOCIEPŁOTECH: kuchnie węglowe, piece kaflowe, piece kuchenne, piece Atmos, piece Nordica, piece Romotop, gazowe ogrzewacze pomieszczeń