Strona główna / KOTŁY ATMOS / KOTŁY ATMOS NA DREWNO
Wybierz język
Kategorie
Producenci
Reklama
Kontakt

EKOCIEPŁO-TECH

www.ekocieplotech.pl
32-541 ALLEGRO - EKOCIEPLO-TECH

tel. 609 142 581

tel. 601 257 650


biuro@ekocieplotech.pl

deutsch@ekocieplotech.pl

+48 504 187 802

Produkty promowane

KOCIOŁ NA DREWNO DC 20 GS

cena: 9930.10 PLN (8073.25 PLN netto)
ID produktu: 519
kod produktu: 11
producent: ATMOS
dostępność: dostępny
waga: 340 KG
 

Opis prezentowanego produktu

 

KOCIOŁ ATMOS DC 20 GS

 

Kotły Atmos są skonstruowane w celu spalania drewna wykorzystując zasadę generatorowego zgazowania z wykorzystaniem wentylatora wyciągowego, który wysysa spaliny z kotła, lub wgania powietrze do wnętrza kotła.

 

Korpus kotła wykonany jest z blachy o grubości 3-8 mm. Składa się z komory na paliwo, która w dolej części wyposażona jest w ceramiczną kształtkę z podłużnym otworem zapewniającym przepływ spalin i gazów. Komora dopalania jest również wyposażona w kształtki ceramiczne. W tylnej części pieca znajduje się kanał spalinowy, w górnej części wyposażony w zawór do rozpalania. Górna część kanału spalinowego podłączona jest poprzez wylot do przewodu kominowego.

Zalety kotłów gazujących na drewno ATMOS

■Możliwość spalania dużych kawałków drewna

■Duży zasobnik na opał – długi czas spalania

■Wysoka wydajność od 81 do 87 % w zależności od typu – powietrze pierwotne i wtórne jest wstępnie ogrzewane do wysokiej temperatury

■Ekologiczne spalanie – kocioł według ČSN EN 303-5 klasy 3

■Wentylator wyciągowy – bezpyłowe usuwanie popiołu, kotłownia bez dymu

■Pętla chłodząca przed przegrzaniem – bez ryzyka uszkodzenia kotła

■Automatyczne wyłączenie kotła po spaleniu opału – termostat spalinowy

■Wygodne usuwanie popiołu – duża ceramiczna komora spalania na popiół (w przypadku drewna usuwa się raz w tygodniu)

■Kocioł bez wymiennika rurowego – łatwiejsze czyszczenie

■Małe wymiary i niska masa

■Wysoka jakość

 

Instalacja

Kotły ATMOS muszą być podłączone przez LADDOMAT 21, albo zawór termoregulacyjny ESBE, w celu osiągnięcia minimalnej temperatury wody powrotnej do kotła na poziomie 65C°. Temperatura robocza kotła musi być utrzymywana na stałym poziomie 80 - 90 °C. Wszystkie kotły są dostarczane z wyposażeniem podstawowym z pętlą chłodzenia uniemożliwiającą przegrzanie. Zalecamy instalację z akumulacją i Laddomatem 21.

Regulacja kotłów

Elektromechaniczna - regulacja mocy odbywa się przy pomocy zaworu sterowanego regulatorem ciągu typ FR 124, który automatycznie na podstawie wyjściowej temperatury wody (80-90 °C) otwiera lub przymyka zawór, (oprócz DC 50SE) kocioł wyposażony jest w klapę BELIMO ze sprężyną. Odpowiedniemu ustawieniu regulatora mocy trzeba poświęcić szczególną uwagę, ponieważ regulacja mocą spełnia również inną ważną funkcję - zabezpiecza kocioł przed przegrzaniem. Kocioł jest też wyposażony w termostat regulacyjny umieszczony na panelu sterowniczym, który kieruje pracą wentylatora w zależności od ustawionej temperatury wyjściowej (80-85 °C). Temperatura na termostacie regulacyjnym powinna być ustawiona na poziomie o 5 °C niższym niż na regulatorze ciągu FR 124.

Od roku 2002 kotły są dodatkowo wyposażone w termostat spalinowy, który służy do wyłączenia wentylatora wyciągowego po wypaleniu się paliwa.Kocioł pracuje z obniżoną wydajnością również bez wentylatora - w przypadku braku prądu kocioł nadal działa.

 

Każdy kocioł można wyposażyć u klienta w regulację elektroniczną ATMOS ACD 01 do sterowania całym systemem grzewczym w zależności od temperatury na zewnątrz, temperatury wewnątrz i czasu. Układ ten jest w stanie sterować również samym kotłem z wentylatorem z wieloma innymi funkcjami.

Dane techniczne:

•Szerokosc: 670 mm

•Głębokość: 770 mm

•Wysokość: 1260 mm

•Waga: 340 kg

•Typ blachy: stal

•Grubość blachy: 6 mm

•Sterownik: nie posiada

•Podajnik: nie posiada

•Autorozpalanie: nie posiada

•Dmuchawa: jest

•Powierzchnia grzewcza: od 115 do 160 m²

•Moc: od 14 do 20 kW

 

Zadaj pytanie dotyczące produktu

adres e-mail:
treść zapytania:
 
adres e-mail:
treść zapytania:
przepisz kod z obrazka:
 

 

Dodaj własną opinię

adres e-mail:
treść opini:
 
adres e-mail:
treść opini:
ocena:
przepisz kod z obrazka:
 

EKOCIEPŁOTECH: kuchnie węglowe, piece kaflowe, piece kuchenne, piece Atmos, piece Nordica, piece Romotop, gazowe ogrzewacze pomieszczeń